Karuzela | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Karuzela

Kategorie: 
W poprzedniej części czyklu "Jak skutecznie podłożyć sobie nogę" wspominałem już o krążeniu w koło tematu, tym razem czas na coś bardziej zaawansowanego, czyli "kręcenie się w kółko".
Lubimy sobie czasem poowijać w bawełnę zamiast wprost powiedzieć o co nam chodzi.
Podoba się nam ta dziewczyna, ale nie wiemy jak wziąć od niej numer telefonu , więc wymyślamy jakieś tajemnicze podchody typu - "no bo wiesz, a może byśmy...". Może wie, a może nie wie, ale tak długo, jak nie zostanie powiedziane "daj mi swój numer telefonu" albo "zadzwonię do Ciebie jutro", to nic się nie wydarzy. Tak, tak, są tacy, którzy liczą na to, że wpadnie im jakiś rewelacyjny pomysł albo wydarzy się coś spektakularnego, bo przecież do tego żeby wziąć od kogoś numer telefonu potrzebne są co najmniej narodziny supernowej. Wciąż zastanawiam się nad supermocami jakimi dysponują handlowcy, którzy biorą od klientów numery telefonów, by móc następnego dnia zadzwonić i złożyć im jakąś ofertę.
Wiele jest takich sytuacji, gdy kręcimy się w kółko. Wszystkie te sytuacje łączy jedna rzecz - chęć utrzymania kontroli. Nie powiem o co mi chodzi, bo się odkryję i pokażę, że czegoś od Ciebie chcę, a wtedy to Ty mnie masz. Jak się pokręcę, to może i nic nie ugram, ale przynajmniej zachowam kontrolę.
Nie ma ryzyka, nie ma zabawy - chyba, że bawi Cię kręcenie się w kółko jak na karuzeli.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin