Matematyka | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Matematyka

Kategorie: 
Jednym z najczęstszych kłamstw jakie ludzie potrafią sobie powtarzać nawet przez kilkadziesiąt lat swojego życia jest - "możesz robić to co robisz, w miejscu w którym to robisz i mieć więcej". Ta wierutna bzdura powtarzana jest przez wielu motywacyjnych szarlatanów, ale dużo częściej sami to sobie wmawiamy.
Co rusz, gdzieś czytam komentarze na różnych forach, że w tym kraju się nie da zarobić, że ta albo tamta grupa zawodowa powinna zarabiać więcej. I rzeczywiście, to prawda, że w tym kraju coś jest nie tak - matematyka zawsze powinna być przedmiotem obowiązkowym na maturze.
Rachunek jest prosty jeżeli w danym miejscu na świecie jest zapotrzebowanie na 100 jednostek danej usługi, a ta usługa ma wartość 10 000, to gdy pracuje w tym sektorze 100 osób, to średnio każda z nich zarobi po 10 000. Jeżeli jednak mamy tak, że w danej usłudze pracuje 1000, to znaczy, że każda z tych osób może zarobić średnio po 1000. Zwykle w takiej sytuacji rozsądnie jest zmienić branżę i jak liczba osób w niej zatrudnionych z 1000 spadnie do 100, to znów każda z tych 100 osób będzie mogła zarabiać po 10 000. To jest matematyka i nie da się jej oszukać.
Prawdą jest za to co mówią ludzie, że jak wyjadą z tego kraju i pojadą na zaczarowaną wyspę, to tam będą zarabiać 10 000. Dlaczego to jest prawdą? Bo na zaczarowanej wyspie jest aktualnie 90 osób, a zapotrzebowanie jest na 100 osób, znaczy się jeszcze 10 osób tam brakuje i każda z tych 10 osób może zarobić tam 10 000.
Przykra wiadomość jest taka - w tym miejscu, nikt nie chce tego co robi owo 900 dodatkowych osób. Żaden argument na temat tego jak bardzo ciężka jest to praca nie zmieni faktu, że jest to praca po prostu nikomu nie potrzebna. To jest trudne, zwłaszcza jeżeli to była praca/zawód marzeń i ktoś miał w tym temacie poczucie jakiejś misji albo powołania, a teraz dowiaduje się o tym, że nikt tego nie chce i nie jest tym zainteresowany.
Dobra wiadomość jest za to taka, że tu nie chodzi o Ciebie i o Twoje marzenia, tylko o matematykę, której nota bene pewnie nie lubisz. Ona jest bez uczuć, nie da sobą manipulować, nie da się jej oszukać i nie da się z nią wygrać. Dobra wiadomość jest też taka, że teraz już o tym wiesz i możesz podjąć jakieś decyzje życiowe, które sprawią, iż ruszysz z miejsca i rzeczywiście zaczniesz więcej zarabiać.
PS. Ten wpis dotyczy tak samo tych co chcą więcej zarabiać, jak i tych, którzy chcą poznać w wymarzonego partnera albo zrobić cokolwiek innego w swoim życiu. Odpowiedz sobie na pytanie, ile osób znasz w swoim kręgu, które wytwarzają ten sam "produkt" co Ty? Potem policz ile osób jest zainteresowanych tym "produktem"? A następnie sprawdź ile jest osób, robi coś innego, ale z łatwością uzyskują dostęp do tego czego pragniesz? Prawda może nie będzie miła, ale pamiętaj, to nie chodzi o Ciebie, to matematyka.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin