Nic na siłę, wszystko młotkiem | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Nic na siłę, wszystko młotkiem

Ludzie lubią wierzyć, że istnieją jakieś złote, uniwersalne rozwiązania, którymi są w stanie rozwiązać wszystkie swoje problemy. Na bazie tego twierdzenia powstało wiele szkół samorozwoju pod wezwaniem "zmień się w weekend ewentualnie w 7 dni", które zachęcają swoich klientów promując się hasłami w stylu "nie poddawaj się, dasz radę, dalej do przodu", "pomożemy Ci zdobyć szczyt" i moja ulubiona "wzrośnij z nami".

Nie poddawaj się, dasz radę, dalej do przodu

Jeżeli próbowaliśmy już wszystkiego i wciąż nie jesteśmy w stanie ruszyć do przodu, bo coś nas blokuje, to czas udać się do mistrza mentalnego kung fu i nauczyć się tajnej techniki przebijania się przez każdy mur, który stanie nam na drodze. Byle do przodu, bo przecież chodzi o to by iść do przodu i przebijać się przez wszystkie przeszkody. Obchodzenie przeszkód dookoła w ogóle nie wchodzi w grę, to by było za proste.

Pomożemy Ci zdobyć szczyt

Alternatywą jest oczywiście pięcie się do góry, zdobywanie szczytów i wspinanie się na drabinę. Wyżej i wyżej. Nie możesz ruszyć do przodu? Nic straconego, po prostu wejdź jeszcze wyżej. Gorzej jak już jesteś na samej górze albo stoisz na bardzo wysokiej drabinie. Zrobienie wtedy kroku do przodu grozi co najmniej upadkiem bolesnym upadkiem z wysokości, a schodzenie w dół nie wchodzi w grę. Przecież nie będziesz obniżać swoich standardów. Lepiej stać w miejscu i czekać aż ktoś dostawi kolejny szczebelek.

Wzrośnij z nami

To prawda, że niekiedy zamiast piąć się do góry trzeba po prostu dorosnąć. Pytanie tylko jak często tego typu rozwiązanie stosowane jest przez osoby, które stoją przed nieskończenie wysokim i nieskończenie szerokim murem. Dorastanie może zająć nam wtedy bardzo dużo czasu, a w niektórych przypadkach nawet całe życie, i nie ruszymy się ani o krok. Właściwiej jest przecież wzrastać w nieskończoność zamiast najzwyczajniej w świecie zmienić kierunek i pójść właściwą dla nas drogą.

Nic na siłę, wszystko młotkiem

Jak już raz nauczysz się używać młotka, to naprawisz nim wszystko! Zwłaszcza telewizor. Przecież sprzedawca młotka by Cię nie okłamał! On nie ma interesu w tym, żeby Ci sprzedać młotek, który rozwiąże wszystkie Twoje problemy. Robi to z dobrego serca.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin