Lubię Cię | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Lubię Cię

Kategorie: 
Samotność, to jedno z największych tabu współczesnego społeczeństwa. Wg. różnych statystyk około 40% społeczeństwa czuje się samotna. Być samotnym, to nie znaczy to samo co być singlem. Można być singlem i nie być samotnym, a można być 30 lat w związku i nieustannie odczuwać samotność. Można być samotnym w małżeństwie, w pracy, we własnej rodzinie. Osoby, które to znają doskonale to rozumieją. Nikt jednak otwarcie o tym nie mówi. Nikt nie chce afiszować się z tym, że jest outsiderem. Wiele osób wręcz sztucznie utrzymuje różnego rodzaju relacje, tylko po to, by przed samotnością uciec. Tkwią w relacjach, w których odgrywają różne role tylko dlatego, że inni od nich tego oczekują. Starają się być zabawni i śmieszni, robią różne inne rzeczy tylko po to by być lubianymi. Ale lubiani nie są, są tylko zabawni i śmieszni. Prawda jest okrutna - im bardziej starasz się być lubianym, tym większą niechęć wzbudzasz.
Rzecz w tym, że nie o to chodzi by przekonywać i zachęcać innych do tego by Cię lubili. Ludzie są z natury bardzo niechętni do tego, by ich do czegoś na siłę przekonywać. To dotyczy również lubienia Ciebie.

Sympatia jest zaraźliwa

Chcesz być otoczony przyjaciółmi i bliskimi osobami, które będą miały dla Ciebie sympatię, zrób pierwszy krok i polub kogoś. Zapomnij o handlowaniu - "jak on pierwszy, to wtedy ja". Lubią Cię ci, których i Ty lubisz.
Robert Greene w swojej książce "Sztuka uwodzenia" pisze "nie ma nic bardziej uwodzicielskiego, niż dać do zrozumienia komuś jak bardzo jest uwodzicielski". I to jest prawda! Okazuj swoje zainteresowanie i sympatię osobom, które lubisz. To najskuteczniejsza i tak naprawdę jedyna metoda na to by przestać być samotnym.

Obserwuj akademiaprzemiany.pl na Bloglovin