Gdzie jesteś? | Coaching Wrocław | akademiaprzemiany.pl

Gdzie jesteś?

Pewnie nie raz słyszałaś o tym jak ważne są cele. Z każdej strony słychać hasło, chcesz osiągnąć sukces musisz mieć cel i zaplanować do niego drogę. Krok po kroku, aż znajdziesz się w upragnionym miejscu. I co? I nic?

Ruszyłabym z kopyta, ale nie wiem jak.

Twoim marzeniem jest świetnie płatna praca, awans, podróż dookoła świata, większa pewność w interakcjach z innymi ludźmi, może jakiś sukces w relacjach damsko-męskich. Wszystko jest niby dobrze. Doskonale znasz swój cel. Wiesz, gdzie chcesz być. Zrobiłeś mapę marzeń. Codziennie przed snem wyobrażasz sobie siebie w blasku chwały, przejeżdżającą przez łuk triumfalny. I co? I nic. Nie posunęłaś się nawet o centymetr.
A może jesteś już na etapie, że gdy słyszysz o realizacji swoich celów, to niemal natychmiast ogarnia Cię irytacja? Może nawet czujesz się trochę niezrozumiana, bo przecież doskonale wiesz czego chcesz! Ty po prostu nie wiesz jak masz ruszyć z miejsca. Nie wiesz, w którym kierunku masz pójść. Brak Ci pewności, czy ten cel jest aby na pewno w Twoim zasięgu i nie masz pojęcia, ile czasu zajmie Ci jego realizacja.

Gdzie jesteś?

Każda droga gdzieś prowadzi, ale też każda droga ma swój początek. Jeżeli nie wiesz, gdzie się teraz znajdujesz to ciężko jest określić dystans pomiędzy Tobą a Twoim celem. Jeżeli nie zauważasz swojego aktualnego położenia, to nie ma mowy o tym by wiedzieć, w jakim kierunku się udać by do tego celu dojść. Możesz zrobić wiele jeżeli chodzi o definiowanie swojego celu, ale bez realnego spojrzenia i akceptacji swojego aktualnego położenia nigdy nie ruszysz z miejsca i będziesz tkwiła zawieszona w próżni bez końca. Zanim więc zaczniesz myśleć o wymarzonym sukcesie, spójrz realnie na to, gdzie teraz jesteś i niech to miejsce będzie początkiem wyznaczonej przez Ciebie drogi.